Wakacje w siodle 2021

RANCZO U NOEGO zaprasza na coroczne „Wakacje w siodle”, dla KAŻDEGO, kto chce nauczyć się czegoś więcej niż „klepanie tyłka”.
Turnusy:
*  I. 25 – 31 lipca 2021 roku
*  II. 8 – 14 sierpnia 2021 roku
*  III. 22 – 28 sierpnia 2021 roku

„Wakacje w siodle” to szeroko pojęte szkolenie jeździeckie dla każdego, kto chce nauczyć się jeździć konno lub podnieść swoje umiejętności jeździeckie.
„Wakacje w siodle” są przeznaczone dla osób zarówno dobrze jeżdżących konno jak i początkujących! Dla dzieci i młodzieży.
Wszelkich informacji dotyczących uczestnictwa osób poniżej 18 roku życia udzielam telefonicznie!
Uczestnicy szkolenia nauczą się, jak wygląda OPIEKA NAD KONIEM.
Sami, „na własnej skórze” odkryją, na czym polega codzienna pielęgnacja Naszych kopytnych przyjaciół oraz praca w obrębie stajni i padoków. KAŻDY z uczestników będzie miał obowiązek pełnowymiarowej opieki nad przydzielonym koniem, z którym będzie pracować (opieka plus treningi) przez cały okres trwania turnusu.
Głównym punktem szkolenia jest oczywiście INTENSYWNA NAUKA JAZDY KONNEJ, podczas której skupimy się na (jakże często pomijanej) podstawie jeździectwa – RÓWNOWADZE I PRAWIDŁOWYM DOSIADZIE w trzech chodach. Te treningi będą odbywać się dla każdego uczestnika INDYWIDUALNIE na roundpenie. Zajęcia będą urozmaicane odpowiednimi zadaniami, które ułatwią jeźdźcowi zapomnienie o stresie oraz osiągnięcie rozluźnienia, niezbędnego, by poczuć prawidłowy dosiad.
Dodatkowo będą odbywać się zajęcia w małych grupach (podzielonych wg poziomu umiejętności) na dużej, odkrytej ujeżdżalni. W trakcie tych treningów uczestnicy nauczą się na czym polega samodzielna JAZDA KONNA na różnych poziomach zaawansowania.
Moje konie są SPOKOJNE i BEZPIECZNE, dlatego w trakcie treningów pokażą i nauczą, na czym polega prawidłowe zachowanie, bazujące na rozluźnieniu i zaufaniu. Moje konie są przyjazne dla ludzi i obce im jest kopanie, gryzienie, czy wiercenie się podczas czyszczenia i siodłania. Szanują człowieka i nie stwarzają sytuacji, w których nawet początkujący jeździec, miałby poczuć zagrożenie.
TRENINGI są intensywne i nastawione na maksymalne podniesienie umiejętności każdego z uczestników!
Plan treningowy zakłada (w zależności od pogody) po DWIE TURY JAZDY KONNEJ DZIENNIE dla każdej grupy szkoleniowej.
Czyszczenie i siodłanie koni NIE jest wliczone w czas treningu.
Dajemy możliwość przyjazdu z WŁASNYM KONIEM! (wówczas konieczna będzie dopłata do ceny podstawowej – 50 zł za dobę za wyżywienie i nocleg konia). Jeśli ta opcja Was obejmuje, prosimy o podanie tej informacji telefonicznie Organizatorowi (602 471 279) lub dopisać „z własnym koniem” w tytule przelewu.

 

Istnieje możliwość zamówienia DIETY WEGETARIAŃSKIEJ, proszę taką informację umieścić w tytule przelewu! W przypadku braku informacji dotyczącej diety, przyjmuję, że jest ogólna, czyli również mięsna.
W chwilach odpoczynku, pomiędzy treningami, posiłkami i obowiązkami związanymi z opieką nad końmi, przewiduję zabawy integracyjne i (w razie złej pogody) zajęcia teoretyczne.
Wieczorami zapraszam uczestników na wspólne OGNISKO z kiełbaskami i/lub grillem.
Mile widziani gitarzyści i inni muzycy, aby urozmaicić wieczory wspólnym graniem i śpiewaniem.
Osoby niepełnoletnie biorą udział po uzyskaniu PISEMNEJ ZGODY RODZICÓW / OPIEKUNÓW dostarczonej najpóźniej w dniu przyjazdu uczestnika na Ranczo!
W programie objęte są:
*  pełnowymiarowa opieka nad przydzielonym koniem
*  opieka Instruktora Wykładowcy PTTK – Mirosława Stańczyka
*  nauka równowagi podczas jazdy w trzech chodach na roundpenie
*  nauka jazdy konnej na dużej, odkrytej ujeżdżalni
*  WYJAZDY W TEREN po Puszczy Bolimowskiej i Ziemi Łowickiej – długość i częstość wyjazdów w teren zależy od uczestników
*  pełne wyżywienie i nocleg
*  zajęcia integracyjne, dodatkowe atrakcje.

 

CENA – 1600 zł
Dodatkowo płatne jest wyżywienie i nocleg prywatnego konia uczestnika – 50 zł za konia za dobę.
Liczba miejsc ograniczona! Polecam szybką rezerwację!
Minimalna liczba uczestników – 6 osób
WARUNKIEM REZERWACJI jest przelew zadatku – 700 zł, na konto: 30 1020 4580 0000 1602 0084 8010
tytuł przelewu – zadatek za Wakacje w siodle 2021, termin turnusu, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki
W przypadku rezygnacji, zadatek nie podlega zwrotowi.
Pełną kwotę (sumarycznie 1600 zł) za udział należy uiścić najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnusu, tj.:
*  do 11.07.2021 przy udziale w turnusie pierwszym
*  do 25.07.2021 przy udziale w turnusie drugim
*  do 08.08.2021 przy udziale w turnusie trzecim
W przypadku braku wpłaty pełnej kwoty do określonego powyżej terminu, uczestnik zostaje skreślony z listy, a zadatek pozostaje bezzwrotny!
Ranczo u Noego
Piaski 20a
99-416 Nieborów
Telefon kontaktowy do Organizatora: 602 471 279
Mirosław Stańczyk